| anonim_4396 a întrebat:

cine imi poate spune care este diferenta dintre cele doua procesoare (in afara de pretul enorm)
si cine imi poate explica ce este grafica integrata din procesorul Intel.
http://www.pcgarage.ro/compara/855743,468875
funda pentru cine da cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diferenta de pret este datorata existentei cipului grafic in cpu-ul de la Intel. Cum cu un cip grafic nu faci nimic in jocurile de azi, chiar n-are sens sa platesti aproape dublu pentru ceva care oricum nu vei folosi. Daca vrei gaming iti trebuie placa video dedicata! Cipul ala grafic nu te ajuta cu nimic daca exista placa video dedicata! Cumpara procesorul de la AMD. FUNDA?

1 răspuns:
| Ciufu_Andrei_1968 a răspuns:

Da mama sunt beat!