| alexboss2020 a întrebat:

Cum credeti ca vor fi noile procesore si placi video amd ryzen sau polaris,avand in vedere ca vor avea suport pentru drr4, credeti ca amd ryzen ca fi mai bun ca un i7 7700k sau ceva de genu? Se va merita trecerea de la fx la ryzen? Eu cred ca amd o sa ajunga mai bine ca nVIDIA avand in vedere ca de vreo 3-4 ani nu am mai lansat procesore noi cred ca va iesi ceva perfect.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BestReview a răspuns:

Conform celor de la AMD un Ryzen 7 1800X va fi mai bun ca un Intel Core i7-6900K.
Ryzen 7 1700 este cu 46% mai rapid (când vine vorba de multitasking) fata Intel Core i7-7700K.

Vezi mai multe aici: https://bestreview.ro/......amd-ryzen/

1 răspuns:
| EbbbbbBBBB a răspuns:

Parerea mea este ca amd nu o sa fie niciodata mai bun ca Intel, eu stiu din experienta.