| gabitzbitz a întrebat:

Daca las laptopul la incarcat(in timp ce stau pe el) si SCOT BATERIA, se intampla ceva? o sa ia foc? o sa intre praf unde se pune bateria? Ma gandesc sa fac asta pentru ca l-am tinut in continuu la incarcat si acuma mi se stinge daca il tin la incarcat iar bateria tine maxim 25 de minute...

3 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Da, o sa creeze o explozie nucleara ca la Fukushima si va cauza un meteorit cu un diametru de doua ori mai mare ca pamantul sa se izbeasca de el, ditrugand planeta.

Tu ce crezi? Logic ca nu ia foc, desteptule.

| Bunocul a răspuns:

Nu o sa se intample nimic, asta se face ca atunci cand nu ai baterie si vrei sa te joci pe el, fara se strici bateria, pentru ca daca stai pe el cand e la incarcat cu bateria pusa, se va strica (bateria) si nu te va mai tine decat vreo 30 minute ...Am patit si eu smug

| gabitzbitz explică (pentru Bunocul):

Si ce ai facut? ai cumparat o baterie noua? spune-mi ca numai suport sa se tot inchida