| Alexandru_Visoiu_1990 a întrebat:

Salutare tuturor!

Am si eu o problema cu laptopul meu un lenova g770ah.Constat de la un timp ca laptopul se stinge subit (exclus praf ca il bibilesc mereu). Aceasta problema o constat mereu cand il am la incarcat si butonez pe el, cand deschid youtubul 2-3 melodii maxim si se opreste, daca ma joc un joc nici macar nu apuca sa se incarce jocul ca se inchide.Ma dispera chestia asta! Cand e mufa scoasa si laptopul ruleaza pe baterie, merge perfect 2-3 ore cat tine bateria.
Va rog frumos un sfat ceva ca deja imi vine sa il bag la 220 V direct!
Cu stima
Alexandru,

10 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Ti se inchide cumva cand misti ecranul?thinking

| Alexandru_Visoiu_1990 explică (pentru MyMindRules):

Mi se inchide cand doreste..in special cand ma uit pe youtube sau cand ma joc(cand ma joc e impropriu spus, ca nici nu ma lasa sa rulez jocul)

| MyMindRules a răspuns (pentru Alexandru_Visoiu_1990):

Atunci ai virusi, reinstalează Windows-ul sau Antivirusul!

| 4n0nim a răspuns (pentru Alexandru_Visoiu_1990):

laughing) se pare ca e obraznic BATEL!

| Alexandru_Visoiu_1990 explică:

Face schema asta cand doreste el...cred ca nu ii place youtubul si jocurile.....si mai rar cand stau si butonez

| Alexandru_Visoiu_1990 explică:

Problema este ca am reinstalat windowsul de atatea ori si pe alte versiuni...o fi incarcatorul de la laptop de vina?

| MyMindRules a răspuns (pentru Alexandru_Visoiu_1990):

Probabil. incearca sa'l tii pe baterie sa vezi cum e.

| Vlad_Condurat_1994 a răspuns:

Sal am si eu exact acceasi problema pe un Sony vaio poti sa imi spui cumva daca ai rezolvat problema? astazi mi-am facut comanda de incarcator nou sper sa fie de la el dar nu stiu daca ai descoperit altceva te rog ajuta-ma si pe mine.
Pe baterie merge perfect dar in priza exact cum ai descris u face si al meu.

| Vlad_Condurat_1994 a răspuns:

Salut am si eu exact acceasi problema pe un Sony vaio poti sa imi spui cumva daca ai rezolvat problema? Astazi mi-am facut comanda de incarcator nou sper sa fie de la el.Dar nu stiu, daca ai descoperit altceva te rog ajuta-ma si pe mine.
Pe baterie merge perfect dar in priza exact cum ai descris u face si al meu.

| Alexandru_Visoiu_1990 explică (pentru Vlad_Condurat_1994):

Vlad,eu nu am avut timp sa il rezolv, dar poti sa imi spui tu daca ai rezolvat....eu nu prea am avut timp cu facultatea...dar daca ai schimbat incarcatorul ar fi perfect sa imi spui ce ai constatat