| mihayy5 a întrebat:

daca schimb Windows-ul pierd jocurile de pe steam?

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

@Eduard223 eu zic ca nu.winking Steam este o platforma pentru distributia jocurilor. El este un server unde se gasesc toate jocurile pe care le gasesti tu in Store. Automat, daca steam e un server, softul asta NU are nimic, dar absolut nimic, de a face cu ce ai tu in pc. Asta inseamna ca ce ai cumparat tu, ramane cumparat la tine pe cont (asta e rostul creari unui cont). Daca reinstalezi Windows-ul, poti redescarca steam-ul si atunci cand vei intra pe contul tau iar, iti vei gasi jocurile acolo si vei putea sa le redescarci ori-de-cate-ori vei vrea.
Singurul/singurele lucruri pe care le vei pierde sunt jocurile deja instalate in pc, dar cum am zis, dupa reinstalarea steam-ului le poti lua din nou.
La multi ani si sanatate.

1 răspuns:
| Eduard223 a răspuns:

Eu iti zic ca da pentru ca ti se reseteaza tot calculator se sterge steamul si nu-ti mai raman jocurile.Eu zic sa nu faci asta. Funda?