| anonim_4396 a întrebat:

Dau Funda! Mi s-a stricat pc-ul si vreau sa imi instalez windows xp deocamdata pentru ca nu am dvd cu windows 7 dar am niste probleme... Imi instalez frumos windowsul. in bios schimb sata mode IDE tot si la sfarsit imi zice ca se va da reboot si sa scot cd-ul.il scot si dupa ce se da restart imi apare... enter cd apoi il introduc din nou si instaleaza de la innceput.
Stiti ce trebuie facut? Mentionez faptul ca nu pot deschide pcul. adica sa imi apara desktop-ul.

Răspuns Câştigător
| XDestroyX a răspuns:

Pai eu cand instalez windowsu nu imi cere niciodata sa scot cd-ul, faci partitiile prima data, dupa se da restart automat, urmeaza instalarea, si cand iti apare desktop-ul, doar atunci scoti cd-ul.