| RocKzZ a întrebat:

De ceva vreme astept ca cei de la Rockstar sa puna GTA 5 pe PC. In fine. Am cautat tot felul de stiri iar mai demult l-am gasit pe Altex pentru precomanda ( acum 1-2 luni ). Iar acum cand am intrat din nou era Stoc Epuizat. Intrebarea mea este daca e Stoc Epuizat inseamna ca deja s-a cumparat sau inca este precomanda?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-au terminat precomenzile, oricum nu te baza pe ce spune in Altex pentru ca nu se stie nici data lansarii, mananca rahat aia. Vom vedea E3 ce vor zice despre el.

| RocKzZ explică (pentru mgtow):

De fapt Altex cica a avut dreptate de cele mai multe ori cand vine vorba de lansari. In fine sper sa nu mai stam mult si sa apara odata si pentru PC

| mgtow a răspuns (pentru RocKzZ):

Eu aveam de gand sa il iau pentru ps4 dar tu il vei putea descarca si eu la fel cand voi moda consola.

| AlexShadow26 a răspuns (pentru RocKzZ):

Gta 5 nu o sa apara pe pc... dc? simplu nu au programatori ca sa il faca pe pc daca ai jucat gta 4 cand s-a lansat sti ca nu putea nimeni sa il ruleze deloc pc abia dupa nu stiu cate patchuri a reusit deci pana nu o sa aiba programatori de pc nu o sa mai vedem de la rockstar prea multe jocuri pe pc

| RocKzZ explică (pentru AlexShadow26):

Fara suparare, daca esti idiot nu mai comenta. Cum sa nu aiba programatori omule? E exact ca la PS3 si Xbox. Ei pun doar grafica si apoi convertesc fisierele in.dll. Doamne frate cum va bagati cand habar nu aveti. Si apropo Dan House co-fondatorul Rockstar a spus ca se va lansa.winking

| AlexShadow26 a răspuns (pentru RocKzZ):

Daca tie ti se pare asa usor sa convertezi de pe consola pe pc atunci du-te si incearca... ma faci pe mine idiot cand un exemplu COD ghosts era vai de mama lui pe pc si pe consola mergea foarte bine? tu chiar nu iti dai seama ce spui omule daca stii jocul RDR (red dead redaption) de la rockstar care s-a lansat tot pentru console la fel sa zis va aparea si pe pc si inca se mai zice jocul fiind lansat prin 2010 daca tu esti asa expert bafta si nu ma fa pe mine idiot cat timp tu nici nu sti ce zici

| RocKzZ explică (pentru AlexShadow26):

Omule nu vreau cearta dar tu nu intelegi laughing Tu imi spui mie de programatori pe PC ( se numesc scripteri ) iar acum imi spui de convert si emulator. Sincer vorbind, mintea capului tau proceseaza inainte sa scrii? Eu vorbesc de GTA 5 nu RDR sau CoD. Nu am spus ca sunt expert dar de ce te bagi daca nu stii? Vezi de treaba ta si nu mai comenta inutil. A fost vreun joc din seria GTA care sa nu fie si pe PC? RDR nu este atat de popular precum GTA deci e logic sa nu il scoata pe PC pentru ca nu ar face bani din asta. Pe GTA ar face mult mai multi deoarece daca bine imi amintesc acum cateva saptamani s-a ajuns la 700.000 petitii pe change.org. Nu mai stau sa ma cert cu tine pe un astfel de motiv. In plus cei de la Rockstar au spus ca lucreaza la bugurile pentru PC, iar tu vii si imi spui mie ca nu va aparea. Ai vorbit cumva cu cei care fac jocul?

| DavidSmeck a răspuns:

GTA 5, prietene, imi pare rau sa te anunt dar cei de la rockstar au un contrat cu cei de la Sony[ps3] si de la Microsoft[xbox] pe cativa ani 1, 2. Ei nu o sa puna jocul prea curand pe pc, dar, iti apare stoc epuizat pentru ca sau facut PREA MULTE COMENZI