| Cristian_Mihai_1996_dBS9 a întrebat:

De curand am achizitionat o placuta de memorie ram 4 gb drr4, am instalat-o in pc, si acesta nu o recunoaste. I-am dat restart la PC, placuta este compatibila cu placa de baza frecventa, etc, pe yt am vazut alte video tutoriale si nimic. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Sper ca ai doua placut de RAM la aceeasi frecventa ( daca nu acelasi model ). Verifica daca ai placuta fixata cum trebui in slot si daca contactele acesteia sunt curate.

Inca o intrebare : PC-ul nu recunoaste deloc ( inchidere instanta dupa pornire cu semnal sonor )?