| florynboy23 a întrebat:

de curand am cumparat o placa video noua mult mai buna ca cea veche si nu imi mai merg jocurile care imi mergeau inainte gen nfs most wanted carbon tdu 2... vreo idee ce sa fac? straight face funda si raman dator

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numea placa veche si cum se numeste cea noua...cred ca stiu ce-ai facut.Ai trecut de la 128 biti la 64 biti!
Ia zi tu!

| florynboy23 explică (pentru anonim_4396):

Nu laughing amandoua au 64 biti

| anonim_4396 a răspuns (pentru florynboy23):

Daca amandoua au o latime de banda a memoriei de 64biti, nu te chinui sa joci ceva pe ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"o placa video noua mult mai buna" nu este de mare ajutor. Trebuie sa specifici ce placa ai avut si ce placa ai luat. Daca ai avut o placa nVidia si ti-ai luat una AMD sau invers normal ca nu o sa mearga. Trebuie sa dezinstalezi driverele vechi si sa le instalezi pe cele noi. Altfel nu vad problema.

| Borsko a răspuns:

Bine ma da specifica amandoua placile video.