| thisisMirel a întrebat:

De curand m-am mutat in Germania,nu cunosc limba si nu cunosc prea multa lume pe aici...Dar,din cate am auzit eu,daca descarci ceva de aici trebuie sa platesti amenda. Stiu ca peste tot e ilegal,doar ca in Romania, de exemplu, puteai sa descarci cate melodii doreai fara sa se intemple nimic.Vreau sa stiu daca e vreo cale sa descarc muzica sau jocuri fara sa platesc amenda ca e enervant sa cumperi tot... Locuiesc in Augsburg.Nu sunt un pirat excesiv sau chestii de genu,doar ca unele jocuri sunt prea scumpe, si unele melodii nu merita sa dai bani pe ele.

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Pai eu zic sa nu descarci. Romania, e Romania, e o tara de ****, aici nu ti se intampla nimic. In Germania regulamentul e mult mai strict si daca iti spune ca iti da amenda, chiar e pe bune. Cand descarci ei stiu de pe ce IP (net) descarci si iti afla DNS-ul apoi stiu adresa unde locuiesti. Nu cred ca ti-ar placea sa iti vina politia acasa asa ca eu zic sa cumperi jocurile din magazin. Mai bine dai 50$ pe jocuri decat 200$ pe amenda. Baftawinking

1 răspuns:
| Melcul a răspuns:

Si eu sint in Italia si am auzit si aici ca este asa dar deodata ce nu fac alte exemplare cu ce descarc sa le dau spre vinzare nu imi fac probleme.