| LiffisBiffis a întrebat:

Salut TPU! De fiecare data cand ma joc Fortnite (doar in fortnite se intampla) am 200-230 fps si este normal dar in meci (se intampla si in Creative si mai ales in fight-uri cand este cel mai rau ca nu pot castiga) imi scad fps-urile la 100, 90 80 si chiar 70-60. Stau asa pentru vreo 10 secunde si apoi revin la normal pe la 200. Este foarte enervant pentru ca am 144 hz si chiar daca nu e de la asta se misca foarte urat cand vin aceste frame dropuri. Poate sa ma ajute cineva?
Alte informatii sunt ca:
Am 144hz
Am 2 monitoare (am incercat sa inchid al 2 lea tot asa se misca)
Am GTX 1050 cu AMD Fangrytm)-8300 Eight-Core Processor 10 GB RAM 64 bit.

5 răspunsuri:
| Alexnix1 a răspuns:

Placa video nu e destul de buna.

| LiffisBiffis explică (pentru Alexnix1):

Eu am cautat daca este buna combinatia dintre placa video si procesor si spunea ca o sa am frame dropuri. Dar am vazut ca daca iau un alt procesor (AMD Ryzen 3) nu o sa mai am frame dropuri. Acum nu stiu ce sa fac, sa iau procesor, sa iau placa video.

| Alexnix1 a răspuns (pentru LiffisBiffis):

Recomand un Intel 10770k, merge bine cu placa video. De asemenea, ce placa de baza ai?
La probleme din astea cam trebuie sa schimbi totul, sincer.
Dar mai intai pune un procesor mai bun.

| LiffisBiffis explică (pentru Alexnix1):

Placa de baza este ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M LX3.

| Alexnix1 a răspuns (pentru LiffisBiffis):

E buna placa be baza.
Da, cel mai probababil, procesorul e de vina