| MDE94 a întrebat:

Am mai postat o data intrebarea dar nu m-am lamurit. De ce am caderi de frame-uri? sistemul meu : placa video : Gigabyte HD 6850, ram : 8 gb ddr 3 frecventa 1666 mhz, procesor : amd II phenom x4 955 be. Ultimele jocuri care imi fac problema : far cry 3, merge foarte bine dar are unele momente cand scad frame-urile cu mult indiferent ce i-as face, chiar daca as avea toate setarile grafice pe low tot exista frame dropuri, hitman absolution, la fel ca si far cry 3 si assassin's creed 3, cand ajung in Boston, acolo am inteles ca e o problema generala deci nu numai la mine, F1 2012. In toate jocurile enumerate, merge bine cat merge pana cand deodata imi scad frameurile cateva secunde si apoi revine la normal. Parca ar fi o problema de sincronizare, in acel timp nici sunetul nu se mai aude cum trebuie. Ma mai puteti sfatui va rog?

5 răspunsuri:
| MDE94 explică:

Nu mai conteaza, am rezolvat toate problemele printr-o simpla curatare de praf a componentelor. Nu mi-a venit sa cred dupa ca s-au rezolvat problemele dar in fine. Nu-l curatasem de 2 luni de zile

| BuGz a răspuns:

Calculatorul nu este foarte bun big grin

| MDE94 explică (pentru BuGz):

Nu ma ajuta laughing; am intalnit configuratii mai slabe carora le merge fara probleme

| diannna38 a răspuns:

Tare eu nu am curatat pc de 3 ani si merge fulger

| diannna38 a răspuns:

Lol calcumatorul meu no fost curatat in unitate de 3 ani si mere ca fulgeru.