| NoNamemartes a întrebat:

deci vreau sa va spun ceva despre calculatorul meu. Deci cand il aprind prima data si intru intr-un joc imi merge greu, dar daca mai ma uit putin pe google, yt, etc... si apoi il inchid si il aprind din nou imi merg jocurile foarte bine si cateodata trebui sa ii dau restart de 4-5 si este enervant nu este chestia de la windows sau ceva am avut si windows7 si acum am 10, si nu e nici sa dau setarile de la windows pe low cred ca am ceva care nu merge bine in el, voi ce spuneti.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

S-ar putea ca sa nu fi instalat toate driverele corect, sau unele sa nu fie instalate deloc.

| GaryOfLivia a răspuns:

Posibil sa se incalzeasca ori procesorul (CPU) ori placa video (GPU) si sa isi dea throttle (Scade performanta ca sa reduca temperatura).
Poti sa incerci sa deschizi PC-ul si sa il cureti de praf, ori cu o d-aia de spray presurizat ori un aspirator pe care poti sa il pui sa sufle, daca nu ai niciuna poti sa incerci cu o pensula. Ca sa fie mai usor poti si sa scoti placa video sa o cureti separat

| NoNamemartes explică (pentru GaryOfLivia):

Pai cum sa se incalzeasca cand e stins?