| MarioBOSVF a întrebat:

Salut TPU:eu ma jucam minecraft, intru-n timp mie nu imi mai mergea bine pc-ul mi-am dus la un baiat sa mi-l repare, dupa ce mi la reparat am descarcat din nou minecraft-ul iar cand i-am dat launch mi-a aparut error si nu ma lasa sa intru imi zice ceva de genu org. exeption pixel format not accelerated mai jos scrie OPENGL >ERROR

Răspuns Câştigător
| AkTeNBok a răspuns:

Placa ta video nu suportă modul OPENGL. Incearca sa-ti iei o placa mai buna.

| MarioBOSVF explică (pentru AkTeNBok):

Trebuie sa imi iau placa mai buna >? mersi mult pentru raspuns fiindca fratele meu trebuie sa imi trimeata un nou pc si o sa ii bag placa nVIDIA este buna?

| AkTeNBok a răspuns (pentru MarioBOSVF):

Da, nVIDIA si titan (e destul de scumpă ) sunt cele mai bune plăci la ora actuala. Recomand nVIDIA 950 M si Titan X, depinde de bugetul tau.

| MarioBOSVF explică (pentru AkTeNBok):

Nu stiu cat de buna e e Nvidia nu stiu de care model dar stiu ca mi-a zis omul ala ca merge super la jocuri
si mai exact ce jocuri o sa imi mearga? minecraft daca ai stii cam in cate fps ar merge cu accea placa?