| anonim_4396 a întrebat:

Salut ...eu acum pe calculator am Kingston hyperx 2gb Ddr3 1600mhz cl9 (2 placute de cate 1 gb)merge sa-i combin cu Memorie Kingston HyperX Fury Blue 4GB, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V? sau sa-i scot pe cei cl9 si sa pastrez doar pe acestia 4?
Multumesc anticipathappy

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca placa de baza nu e foarte veche atunci merge si sa-i combini! Bafta!

| Razva26 a răspuns (pentru lpavel):

Este : Asus p7h55d-m PRO o am cam din 2012

| lpavel a răspuns (pentru Razva26):

Atunci merge si combinat!

| valentin75 a răspuns:

Da, poti sa le schimbi, vor merge la cat e setata placa de baza (vezi cat suporta)! Intra pe pagina producatorului placii de baza si vezi ce-ti recomanda la memorii si ce frecvente suporta! Sa nu ai parte de erori!