| AlexICAAlexel a întrebat:

Imi merge GTA IV(Grand Theft Auto 4) pe systemul asta:

Windows 7 Ultimate

1Gbytes RAM

Intel Celeron 2. 67Gbytes

Video Card 512(placa video)?

FUNDA SI VOT IMEDIAT!

6 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Salut!

O sa ai ceva probleme din cauza RAM-ului insa iti va rula nuchiar pe HIGH insa pe LOW/MEDIUM tot o va face:

Minimum System Requirements

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Recommended System Requirements

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
18 GB Free Hard Drive Space
Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns:

Pai da iti va merge dar..sacadat.
Placa video da ii bunicica...Ramul nu prea si procesorul tot nu ii prea bun...
Dar daca dai pe low cu totul poate iti va merge...asa poate ai noroc si nu te-ai uitat bine si ai Dual Coresmug...
Dar + ca la Windows 7 citeste toti ramii dar foloseste mai multi...pe cand pe Windows xp citeste mai putini dar nu foloseste foarte multi
Eu zic sa iti mai iei o placuta de 1gb..si iti va merge binisor.

Bafta.

@ALEX1998BZ Daca tie iti merge foarte bine pe cerintele alea atunci cred ca ai mai bagat tu o optiune.''Ultra Low'' sau ai incurcat jocurile cu Gta Vice City?

| AframyK a răspuns:

Pe site-ul asta poti verifica daca iti merge.Il cauti in lista si dai "Can you run it" : http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx

| AlexICAAlexel explică (pentru AframyK):

Avramic imi spune asa:
The CanYouRunIt? Utility installation failed.
Possible web browe compatibility, firewall, or installation issue detected.
Select OK to troubleshoot issue.

Ce e asta?
Daca imi spui si rezolv poate te faci cu o funda!

| AlexICAAlexel explică:

Avramic imi spune asa:
The CanYouRunIt? Utility installation failed.
Possible web browe compatibility, firewall, or installation issue detected.
Select OK to troubleshoot issue.

Ce e asta?
Daca imi spui si rezolv poate te faci cu o funda!