| xRoocked a întrebat:

Salut TPU

Imi poate face cineva un pc pe piese in jur de 25-26 milioane ca eu nu prea ma pricep. As vrea sa arate si bine. Vreau cat mai multe exemple big grin Din cate stiu un pc pe piese e mai bun decat unul gata facut

2 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Eu iți pot face, de unde ești?

| MirceaPavel a răspuns:

La un pc pe piese nu conteaza aspectul. sa fie la limita bunului simt. Recent am facut si eu un pc pe piese la acelaa buget, ma pot juca orice joc apărut pana in momentul de fata, uite specificatiile mele:
8 Gb ram
Nvidia Gforce gtx 950 2 Gb
Procesor Intel core i5
Placa de baza(250 lei, tu alegi)
Cooler
Sursa
Carcasa(250 lei)
Cam atat sunt chestiile importante