| xRoocked a întrebat:

Imi poate face cineva un pc de gaming ca eu nu ma pricep la piese. Adica ma pricep dar nu stiu ce carcasa sa le pun si cum sa le iau in functie de marime sau nu stiu :p

Pc-ul sa fie in jur de 48 milioane cu tot cu monitor

Componentele sa fie de la Altex

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

4800 e un buget foarte ok, dar cu Altex ne-ai omorit. De ce altex? Nu de alta, dar au preturi foarte bune LA UNELE componente, dar la anumite categorii oferta e saraca.

| xRoocked explică (pentru KodrutZ):

Ok nu neaparat de la Altex. Fami tu un pc

| KodrutZ a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2008007/
Cam asa ceva e parfum. Din pacate vreo 2-3 componente nu sunt in stoc. O sa revin miine cu ceva la zi. Cind vrei sa il iei? Ceva cerinte speciale, acum ca ai vazut wishu'?

| xRoocked explică (pentru KodrutZ):

Acel GTX 1060 e 15 milioane. acest gtx 1060 nu e mai bun? avand in vedere ca e de la MSI :http://www.altex.ro/......-gaming-6g

| KodrutZ a răspuns (pentru xRoocked):

Mai bun, nu. Mai ieftin, da. O sa ma uit dupa oferte si punem ceva la ordinea zilei. Uneori placile astea ieftine au potentialul de OC aproape nul, in special daca discutam de versiuni deja cu OC din fabrica.
Uite, asa ca pret mic si placa decenta avem asta - http://www.pcgarage.ro/......5-192-bit/