| gabybaroiu a întrebat:

imi poate recomanda cineva niste componente pentru pc pana in 12 milioane pentru gaming va multumesc

4 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut eu ti-as recomanda daca ai un pc un pic mai slabut sa bagi bani in el sa i schimbi piesele o sa iesi mai bine si mai iefitn si iei piese si mai bune decat unul nou.

| gabybaroiu explică (pentru KeNNT3D):

Imi recomanzi niste componente te rog?

| KeNNT3D a răspuns (pentru gabybaroiu):

Pai procesor ar fi Intel core i3 quad core sau dual core 3. 20GHz ar fi bun daca ai mai multi bani atunci un Intel i5 sau i7
placa video nVIDIA GForce GT Sau GTX de vreo 2-4 gb conteaza si ce ddr e poate e ddr 3 poate ddr5 care sunt foarte scumpe dar foarte bune
vreo 4-8 gb ram ddr3 (mai bine 8 gb ram) deci cam pe asta ar merge toate jocurile.

| gabybaroiu explică:

Pai imi zici si niste componente?