| Star5cream a întrebat:

Salut TPU. Îmi poate spune si mie cineva de ce mi se aude un scarțait puternic din PC cand ma joc CS GO sau GTA V?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pariez că e vreun ventilator cu probleme. Identifică-l!

| Star5cream explică (pentru sierra1):

Nu cred ca e de la ventilator ca mai si pocneste cate o data PC u si se invart toate constant.

| sierra1 a răspuns (pentru Star5cream):

Atunci poate că acel "scarțait puternic" vine de la memoria rom?

| Alex24444 a răspuns (pentru Star5cream):

Odata ce scartaitul porneste dupa ce se incalzeste calculatorul sigur este un ventilator, altceva nu mi explic

| PainTech a răspuns:

Ventilator (fie el ventilatorul carcasei, al procesorului sau al sursei) sau harddisk.

Altceva nu are ce sa scartaie. Astea sunt singurele care se misca.