| Beffy a întrebat:

impreuna cu prietenii mei reali cautam un server de metin2 privat insa nu gasim unul pe gustul nostru.Am decis sa imi fac un cont aici si sa ma adresez voua cu o intrebare: Cine stie un server privat de metin2?

Pe gustul nostru inseamna:

- max lvl 99

- medium pvm (nu vrem 99 in 2 zile, dar nici in 6 luni)

- recomandat cu npc pentru upgradeuri

- cel putin calul armat

- cu staff care sa isi faca treaba, sa organizeze evente frumoase.

- sa fie deschis de curand iunie-iulie 2012

- evolutiile armelor si armurilor ca pe ro

- mounturi si bosi implementati

- catacombe si carmera de cristal

Mentionez ca am incercat urmatoarele servere: metin2fun,metin2tim,metin2arena,metin2allstars,metin2ori ginal, metin2pt,metin2tn,metin2dr,metin2bz,metin2asura,ex trememt2, legendarmt2,metin2galaxy,metin2longju,metin2united,metin 2chaos...

oare chiar nu exista ceea ce caut eu? thinking

Daca cineva imi poate oferi un server care sa ma convinga sa raman si eu si prietenii mei acolo, promit sa dau funda! Multumesc frumos, astept raspunsurile voastre

15 răspunsuri:
| porthos a răspuns:

Daca mai esti in cautare, cred ca metin2earth este ceea ce cauti, lvl max 127, pana pe la lvl 80 cresti usor, de la 90 cu inele de exp. Catacaombele, dragonul si toti bosii implementati, mount-uri si animale de companie de pe site sau de la playeri, misiuni biolog de la lvl 65, nu sunt otele si arme de 65 in shop da le gasesti foarte ieftin la jucatori, banii i faci ok, ratele sunt de 400, deci nu cresti nici intr-o zi dar nici in jumate' de an. gm online cate 1 ora 2 zilnic, stafful prietenos(nu va dau iteme sau alte prostii) e interesant, uite site aici http://sv1.earthmt2.com

| dinca42 a răspuns:

Salut uite aici!
4metin este un pvm hard faci 99 in 2 luni e gen ro numai ca nu donezi ai totul la shophappy.
La cerintele alea n-am altcevahappyEu unul joc 4metin si e super!
Intra si tu stafful este foarte priceput, si prietenos!
este cu EVOLUTII ca pe ro
Deschis de curand din primavara
Este copia ro numai ca ai tot ce iti trebuie in shopuri! FUNDA daca te-am ajutat mersihappy

| Beffy explică (pentru dinca42):

Daca nu se doneaza pentru ce este rubrica donatii? sa fim seriosi toate sunt facute pentru profit happy am incercat acest metin multumesc de recomandare happy insa nu este ce caut... sad

| dinca42 a răspuns:

Ce nu iti convine la el?
Rubrica donatii este pentru cei ce doresc sa il transforme in pvp adica sa primeasca p, cal 21 si multe altele
Acest metin raspunde cerintelor tale si daca nu primesti alt raspuns mai bun ca al meu imi astept fundahappy

| Beffy explică (pentru dinca42):

Imi poti lasa un id de skype sa vbm in legatura cu acest server? pare interesant el, dar am cateva intrebari...

| dinca42 a răspuns (pentru Beffy):

Eu in primul rand imi vreau funditahappy
Nu mi s-a stricat din pacate microfonu trebuie sa imi schimb castiile.
Dar imi poti da pm daca vrei sa stii cate ceva in+ despre el si nu uita de funditahappy

| Beffy explică (pentru dinca42):

Am intra si m-am convins asa de sv nu prea e cine stie ce... las-o balta astept si alte raspunsuri...

| leonardrd a răspuns:

Salut! Uite aici un site, cel mai mare level este 75... Poftim site: http://metin2.total4game.com/index.php.Funda?

| Catalin_Gabriel_1986 a răspuns:

Numele serverului: http://metin2insomnia.tk/
Canale deschise: 1
Nivel maxim: 105
Puncte status: 100
Serverul ruleaza 24 ore pe zi. ( este hostat)
Site-ul serverului: http://metin2insomia.tk/
Forumul serverului: Momentan nu
Inregistrare: http://metin2insomnia.tk/
Client: http://metin2insomnia.tk/
Rata experienta:200
Rata yang:200
Rata obiecte: 200
Rata fierarului: normala
Detalii despre server: server pvm hard, mape beta, are 3 evolutii otel - posedata - beta, batalie - triton - beta ( etc... si restul itemelor)
Detalii FARA : 6/7, Lycan, Esearfe, Modate si este FARA DONATII

| Andr3yNumbeer a răspuns:

Stiu eu un metin2 misto dar maxim lvl nu il stiu si faci lvl 99 in 6 7 zile daca mucesti si are sirius din care se evolueaza demonika si din otel posedata :D www.epicalmt2.ro
Sper ca ti-am fost de ajutor :D Funda :D mai stiu un metin2 care este pvp
de duci la un npc si iti da lvl 99 si are in magazine otel+9 si toate armele evoluate simplu:D daca il vrei sa imi zici Fundaa

| MihaitaAlex22 a răspuns:

Intra pe http://metin2gth.com/sv1/index.php
este server privat lvl max 250 100% sansa la fierar, itm 2012-13-14, o gama larga de evolutii, GM foarte responsabili. Incercal tu si prietenii tai: http://metin2gth.com/sv1/index.php

| DeeaDeea12 a răspuns:

SonyMt2 - PvM/PvP - Level 250 - Rate 500% (Weekend 1.000 )!
- System language RO/EN.
- New client v8.0 new update 2017.
- Deschis de 5 ani.
- Fara 6/7.
- Mai multe detalii aveti in link-ul de mai jos:

http://sonymetin2.ro/prezentare/

| ShawnB a răspuns:

Mult aşteptatul client SonyMt2 - Winter Holiday tocmai a fost adăugat la download!

Ce noutăţi vă aduce acest client?
- O interfaţă nouă (Map1);
- O nouă frizură default pentru fete;
- Noi mount-uri;
- Noi costume şi arme cu design specific Crăciunului;
- Design schimbat la unele iteme;
- Emoţie "speciala" readăugată;
- O emoţie nouă: Facepalm;
- Un efect nou pe arme şi respectiv efecte schimbate pe unele armuri;
- Harta noua "Christmas Land";

În perioada următoare vom da start evenimentului şi respectiv hărţii de Crăciun în care veţi descoperi multe lucruri interesante.
Descarcă-l acum şi intră în luptă alături de prietenii tăi! http://www.sonymt2.ro/sv/descarcari

Cu stimă, Echipa SonyMt2.

| Yo_Krisz_1991 a răspuns:

Salut iti zic eu un metin2 dar e pvp eu zic sa fiu de ajutor lvl max 250 il faci la un npc care te urca cate un lvl de la 100 itm beta in shop mounturi dar fara animale si kimonouri, costume doar itm pvp

| as12 a răspuns:

Metin2 impact este ceea ce doresti http://www.impactmetin2.info/? git=rankings
FUNDITA!:D