| dany_2098 a întrebat:

joc minecraft e frumos da vreau sa joc co-op mp sa vb prin skype si din astea n-am servar nu stiu cum sa imi fac da pot tine servarul banuiesc am un PC suficient de bun cred 4GB ram 512 placa video daca cineva stie sa imi faca sa ma contacteze si jucam pe PC meu diferite mapa gen skyblock sau si tekitt (nu stiu daca am scris bine) si daca vreti puteti sa filmati si sa puneti pe youtube ca o serie eu nu ma pricep sa filmez si din astea doar tin servarul daca e interesat cineva id de mess dany2945 skype dany2945 da sa fie serios!

Răspuns Câştigător
| MartecK a răspuns:

Baga id asta de mess cristi_sabiuta vorbim acolo :) uite un video de-al meu http://www.youtube.com/watch?v=BaS7SrUmbmI&feature=share

4 răspunsuri:
| daryus2221 a răspuns:

Habarnai ceva... cum sa joci Minecraft multiplayer sau cum se scrie Tekkit si vrei sa faci serii...

| AlexBot a răspuns:

Pai iti trebuui hamachi-->il descarci si intri in el--->network(in partea de sus a programului)--->create a new network--->scrii numele servarului pe care vrei sal creezi si o parola(Si prietenii tai cu care vrei sa joci le trebuie hamachi doar ca ei dau la join a network si scriu numele ales de tine si parola pe care leo spui). Apoi intri in minecraft. Faci o lume dau pauza si start lan word sau ceva de genu'.O sa apara un port(il ti minte).La hamachi vor scrie doua adrese(ex:12.345.6.89/dgh353jfjk).Copiezi pe prima (12.345.6.89 sa zicem). Apoi prietenii tai trebuie dea la multiplayer--->sa scrie la id acea adresa de la hamachi apoi portul(de ex daca portul e 67465 si adresa 12.345.6.89 atunci ei vor scrie 12.345.6.89:67465 si vor intra in acea lume si se vor juca cu tine.Sau daca nu intelegi asa uite un video unde face tot ce spun eu :https://www.youtube.com/watch?v=hqArEfJbr7M

| Gabonne a răspuns:

Am eu server daca vrei sa jucam.

| Galaxy12 a răspuns (pentru Gabonne):

Man fac eu cu tine daca vr id de skipe eftemie.cristi3.