| KodrutZ a răspuns:

Placa de baza e jalnica, sper ca nu ai vreun Celeron pe ea. Nu de alta, dar o sa fie pacat de placa video ca nu ii va face fata procesorul. Sper ca nu vrei sa iei componente de la Altex... Daca iei 750 Ti cu overclock din fabrica ai vreo trei optiuni mari si late: Palit StormX Dual OC, aia de la MSI si EVGA SC-ul. Eu zic de virfuri... daca e sa te uiti la citeva zeci de lei, atunci ia Gigabyte-ul, parca aia de la ei era cea mai ieftina cu 3 ani garantie si racire chiar decenta.

| Octavian107 explică (pentru KodrutZ):

Am un procesor i3-2100

| KodrutZ a răspuns (pentru Octavian107):

Mdah, pacat de el, da' merge si-asa. Ia un StormX atunci. http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| Octavian107 explică (pentru KodrutZ):

Mersi mult pentru ajutor!big grin Mai am o intrebare de cat trebuie sa am sursa?

| KodrutZ a răspuns (pentru Octavian107):

De 250 W ajunge cu virf si indesat, un 750 TI papa maxim 75 W, hai sa zicem vreo 85-90 daca ai una cu alimentare separata overclockata cu ura. Daca iei de la garaj sa zici sa iti dau un voucher pentru o mica-mica-minuscula reducere.