| amazonul11 a întrebat:

Salut TPU,ma jucam si sa dat restart la calculator,dupa aceea a pornit dinou dar becul de la monitor este portocaliu si nu se aprinde,nustiu ce sa ii fac varog ajutatima, de fiecare data cand il aprind becul de la monitor e verde si dintrodaa se face portocaliu si nu se mai aprinde ramane asa varog ajutatima dau funda plus vot

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi placa video, cablul de date de la monitor sau monitorul. Du-te cu monitorul si cablul la un prieten sau vecin si incearca-le pe rand. Daca alea merg e dusa placa video.

| TnT123 a răspuns:

Incearca sa vezi daca este conectata bine mufa din spate de la monitor

| amazonul11 explică:

Placa video e aproape noua

| amazonul11 explică:

Poate e monitorul ca e de ala cu tub de la vechi cam din 2000

| amazonul11 explică:

Fratele meu(si altii) au zis ca s-ar putea sa fie hard diskul si trebuie resetat ca is sa mai intamplat asta, stii cumva cum l resetez? sau da-mi un video dau funda

| Marius47 a răspuns:

Problema e de la sursa sau de la placa de baza garantez pentru acest lucru.