| amazonul11 a întrebat:

Salut, ecranul meu la monitor e negru si becul este portocaliu nu verde si tot ce iasi faci nu se aprinde am schimbat si monitorul si placa video si tot nu merge, fratele meu (si altii) au zis ca e hard diskul si ca trebuie rebootat(sau resetat nu mai stiu) ca i sa mai intamplat deoarece e prea plin sau are un virus varog daca stiti cum il reseteZ(rebootez nu mai stiu)spunetimi sa datimi un video dau funda vot

2 răspunsuri:
| andyeyes99 a răspuns:

Cel mai corect e sa incerci monitorul la alt calculator pentru a nu te complica. De obicei becul portocaliu indica faptul ca monitorul este in stand-by si nu primeste semnal de la calculatorul care este conenctat. Avand in vedere ca ai incercat cu un alt monitor la calculatorul tau si nu a mers exista posibilitaea sa nu iti mearga windows-ul. Ce mi se pare interesant este ca ai zis ca ai schimbat placa video dar nu stii sa instalezi un windows.

| amazonul11 explică (pentru andyeyes99):

Stiu sa instalez windowsu dar cum sa il instalez iar daca nu apare nimic pe ecran?