| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat recent PS4 Pro si am o nelamurire.Eu mi-am facut contul de Ps pe Romania si nu sunt sigur in legatura cu cumpararea unui abonament de Ps plus. Daca imi cumpar Ps plus de US si il pun pe contul de Romania o sa functioneze? Sau trebuie sa il cumpar pe regiunea pe care mi-am facut contul?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Trebuie sa fie pe regiunea unde e facut contul.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Pai nu pot sa schimb regiunea cat timp folosesc ps plus de Us, si dupa sa o schimb inapoi?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai si un VPN nu prea ai cum. Ca o sa isi dea seama ca nu e pe US. Si te asigur ca nu vrei sa joci pe serverele americane. Doar daca nu cumva iti place ping 200 plus si latenta pe masura.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc de raspunsuri!