| iliutabossu20 a întrebat:

Mi-am cumparat un router wireless TP-LINK TL-WR740N si nu reusesc sa-l instalez.Cand bag CD-ul in pc dau sa-l instaleze dau next... start iar cand mi se incarca ceva imi apare : "network status check failed" iar cand incerc ip http://192.168.1.1. nu merge pagina.Ma poate ajuta cineva sa-mi instalaez routeru va rog? Dau funda URGENT!

1 răspuns:
| LanGooP a răspuns:

Acel modem este conectat la internet? Daca nu, atunci conecteaza-l. Daca este deja conectat la internet, atunci este calculatorul de vina... nu recunoaste semnalul. Uita-te sa vezi daca firul de la modem la pc este bine pus la punct si daca toate beculetele se aptind(ma refer alea de internet). Sper ca te-am ajutat