| Croitoru_Marius_1999 a întrebat:

Am un router TP-LINK model: TL-WR74ON, pana ieri a mers foarte bine, ieri a nu a mai mers, internetul merge prin cablu, dar prin wireless nu merge. Am incercat sa configurez router-ul din nou, dar imi apare:
Failed to verify router settings
1. Pleasa check the WAN connection type and parameters
2.Please check your network connetivity and retry. ( acesta a fost cu CD)
Si am incercat sa configurez si fara, cu program luat de pe net si imi apare :
The network cable is unplugged
1.Please check the network connectivity.
2. Please check the model of your router.

7 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Incearca sa schimbi cablurile, led-ul de la WLAN e aprins?

Fa un upgrade la firmware:

http://www.tp-link.in/search/?exact=1&q=TL-WR740N

| Croitoru_Marius_1999 explică (pentru LePotato):

Da, led-ul de la cablu este aprins, tin sa precizez ca daca bag cablul direct in pc merge netul, dar daca il bag in router nu merge.

| Croitoru_Marius_1999 explică (pentru LePotato):

Da, ledul este aprins

| LePotato a răspuns (pentru Croitoru_Marius_1999):

Fa update la firmware, ti-am lasat link-ul mai sus.

| Croitoru_Marius_1999 explică (pentru LePotato):

Poti sa imi dai si un tutorial cum se face update ca nu am mai facut pana acum

| Croitoru_Marius_1999 explică (pentru LePotato):

Am incercat sa fac update dar nu pot sa fac deoarece imi trebuie net, iar cand bag cablul care face legatura intre router si pc nu am unde sa mai bag cablul de la net