| petrica25 a întrebat:

pe ce windows8 functioneaza jocurile de exemplu metin2
cs
need for speed
si alte jocuri
am windows7 si a-s trece pe windows8
sa imi raspunda utilizatori de windows 8 si care le merg jocurile care le-am scris mai sus
cine ma ajuta primeste funda

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru jocurile astea stai pe Windows 7.
Metin nu e compatibil, Counter Strike nu, NFS la fel...desi exista unele solutii mai complexe pentru a face jocurile sa ruleze si in 8.

Bafta!

| petrica25 explică (pentru neluL):

Am un prieten care are windows 8 si ai merge orce joc ca pe 7
si nu stiu ce windows8 ie

| neluL a răspuns (pentru petrica25):

Windows 8.1 este dar am si scris mai sus -> se fac setari speciale pentru fiecare joc in parte sa ruleze in windows 8.1.

| IFlorin97 a răspuns:

Merge jocurile da trebuie sa cauti ceva tutorial cum sa faci sa mearga pe windows 8 nu e complicat.

| petrica25 explică (pentru IFlorin97):

Sunt mai multe versiuni de windows 8