| Anonim0100 a întrebat:

Buna,TPU! Cine trece la Windows8 si cine ramane la Windows7?

20 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aleg Linux în continuare.Nici nu se compară Wingozu cu rapiditatea și stabilitatea linux, la multe capitole, dar de nevoie trebuie să folosesc ocazional și windows 7 că am programe ce depinde de windows, și emulate sub linux încă nu se poate(cele de service windows), dar da aleg Wingozu 7 și și asta doar de nevoie și ca din asta trăiesc, în rest nu mi-ar fi util la nimic atâta timp cănd Linux este a fost și va rămâne superior crației microsoftului cu scopu de a vă stoarce de bani și a-și umple buzunarele deja îndesate bine de bani.Succes

| Latinmoon a răspuns:

Wind 7

| Iulian03 a răspuns:

Buna,eu am trecut de la Windows 7 la Windows 8 chiar ieri.Si este foarte bun, nu am probleme cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| PotatoMustDie a răspuns:

Eu sunt mai nostalgic si momentan raman pe XP.

| adrew a răspuns:

8, mergem inainte

| nurckye a răspuns:

8 clar. Versiunea preview e un nimic, dar pro e belea

| ICEbalI a răspuns:

Windows - 8-ul este un 7 simplificat, si cu o alta interfata. Dedicata in special tabletelor. Asa ca nu cred ca Windows 8 va reusi sa detroneze Windows 7, ba chiar cred ca fortand noua interfata destinata initial tabletelor si catre Desktopuri, laptopuri, ba chiar pentru servere, in incercarea de a forta si producatorii de soft sa dezvolte aplicatii pentru aceasta interfata, rezultatul ar putea cel mai mare fiasco inregistrat de Microsoft pana acum.

| Danişor a răspuns (pentru ICEbalI):

Ai furat raspunsul

| Danişor a răspuns (pentru ICEbalI):

Raman la 7.De ce? pentru ca interfata arata mai misto dupa parerea mea.Este mai usor de folosit si va fi inca 10 ani cel putin.+ Windows 8 nici nu are buton de start.Eu am si linux ti-l recomandbig grin

| 5IrOK a răspuns:

Eu unul raman la 7 ...inca.
am avut 8 si release si preview dar nu am foarte incantat...
multe aplicatii nu merg inca.iar startul ma cam enerveaza
in privinta vitezei nu am ce reprosa...pana pornesc un 7 pornesc 8 de doua ori deci aici 8 castiga fara probleme...

| Anonim0100 explică (pentru 5IrOK):

Da si eu raman la windows7 relase preview am avut si si nu mergea driverul audiu e cam aiurea.metro ui si nu are buton de start dar na!

| DeyCj a răspuns (pentru 5IrOK):

Să vezi ce „bine" va rula cu 10 aplicații pe el.Tot windows e.Degeaba încearcă Microsoft să ne aburească.O distribuție linux vine din start cu zeci de aplicații și și dacă mai instalezi tot atâtea tot la fel de repede va rula.

| AndreiBolos a răspuns:

Win 7 ultimate

| FirstplaceXXX a răspuns:

Windows 8 si-ti spun si de ce: Studiu facut de miscrosoft arata ca windows 8 se deschide cu 55%mai repede

| Anonim0100 explică (pentru FirstplaceXXX):

Asa este, dar nu imi place Metro Ui e aiurea rau!

| DeyCj a răspuns (pentru FirstplaceXXX):

Zic ei. Încearcă Mac osx sau o distribuție nouă de linux să vezi diferența.Succes

| maritzandrei a răspuns:

Windows 7 Ultimate happy

| Vlad_Romascu_1993 a răspuns:

Windows 8 este mai mult pentru tablete, notebook-uri. pentru PC cel mai bun e windows 7