| anonim_4396 a întrebat:

Placa video Nvidia Geforce GT830M este buna de ceva? Cam ce jocuri poate rula?

Răspuns Câştigător
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Eu am 820m si pot rula gta 5 pe low cu 30 de fps, far cry 3 pe very high, cs:go cu 40-50 fps pe medium. Pe mine ma multumeste. am si un i5 si merge bine in jocuri

| anonim_4396 explică (pentru FlorinSalamNr1):

Ok mersi.

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E buna, de office, filme, si net. Daca nu e full hd laptopul, atunci mai si poti juca una-alta, dar cum de obicei e bagata in laptopuri ieftine, nu te astepta la mare lucru, ca o sa se incinga si iti reduce frecventele repejor ca sa il racoreasca. Si scade si fps-ul la 5-10, desigur.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Dar daca mai am si un Intel Hd Graphics 4400?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce daca? Daca vrei jocuri, lasa prostiile si fa-ti desktop.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Sau un laptop Alienware de 160mil laughing))

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti curg banii la robinet, poate.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ma intreb daca cineva din Romania chiar isi ia Alienware, in afara de bogatani laughing)

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

"Bogatani" e prost formulat. Cunosc vreo trei cazuri de milionari in euro personal si nu dau bani pe asemenea rahaturi. La fel nici cu masinile nu arunca cu banii, sau sa isi faca palate de 5000 de camere si sa locuiasca in maxim 3. Smecheria e ca astia de care zic eu chiar au muncit si inca muncesc pentru bani, nu le pica din contracte cu statul, ci dimpotriva. Eu daca ar fi sa am musai nevoie de un laptop puternic, mi-as lua Schenker sau un Eurocom, Alienware la laptopuri e cum sint cacaturile alea de casti Beats pentru audio - dai banii pe un nume si atita tot, cind la preturi mai mici gasesti scule mult mai bune din orice punct de vedere.

| SonicAndrei a răspuns:

Da și nu. E bună, ar trebui să ruleze absolut toate jocurile, dar cele mai noi (2015) probabil pe Low. La aproape același preț sigur găsești laptop cu GT 840M care e puțin mai bună. Ca să fi mulțumit de placa video ți-aș recomanda GTX, sunt doar modele noi în magazine din câte am văzut eu deci o poți lua pe oricare.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

E foarte slaba... Uite aici ce rezultate are in comparatie cu noile jocuri. http://www.game-debate.com/....../index.php