| bogdan23087 a întrebat:

Recent am achizitionat un PC(procesor i5, quad core, 3, 1ghz -turbo 3, 4 si placa video integrata(Intel hd graphics, pe care planuiesc sa o schimb in primavara)). Ideea e ca acest PC ar trebui sa ruleze CS GO-ul in cel putin 100 fps uri cu setarile pe low, dar nu o face, din contra, cu setarile pe low si cu cea mai mica rezolutie nu atinge decat max 30-40 fpsuri...Ce ii pot face? De ce se intampla asta?

Tin sa mentionez ca am optimizat PC-ul pe cat posibil si ca, componentele nu sunt SH.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pwntru ca Intel hd e o placa video inegrata in procesorlaughing) Aia nu o poti schimba, cel mult sa cumperi una dedicata. Also de obicei cerintele apar pe net pentru prima versiune a unui joc. Dar unele patchuri schimba cerintele de sistem, mai ales cel cu panorama noua.

| bogdan23087 explică (pentru Wr3nch):

Da,stiu ca e integrata in procesor, dar totusi, procesorul si ramii ar trebui sa compenseze absenta unei placi video bune.

| Wallik a răspuns:

1) Poate sa fie din cauza ca ai placa video integrata, pentru ca placile video integrate sunt cele mai slabe!
2) Nu ai specificat ce model este procesoru, deci daca e un i5dintr-o generatie mai veche este din cauza asta!
3) Acei 4 rami pe care ii ai + placa video, deci daca iti cumperi o placa video mai cumpara si 4 ram, zic eu ca ar fi bine!
Sper ca te-am ajutat

| bogdan23087 explică (pentru Wallik):

Am 8 Gb Ram, iar procesorul este un 2400