| Andrei_Andrey_1993_s9yO a întrebat:

recent m-am instalat win 7 si lumea spune ca pe win 7 iti merg bine jocurile dar eu am descarcat un joc si imi merge greu imi zice careva cum pot face sa imi mearga mai repede jocurile la vreo 17-22 FPS?

6 răspunsuri:
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Salut. Spune-ne te rog ce PC ai.

Procesor,
Placa video
Rami

Ce joc ai descarcat?

| xr0sioRx a răspuns:

Nu neaparat ca jocurile merg mai bine pe windows7 dar pe xp nu prea mai apar jocuri. Ca sa iti mearga mai bine, cumpara o placuta de ram/placa video mai buna/procesor.

| Andrei_Andrey_1993_s9yO explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Procesor +32000 asa ceva si placa video nividea gforce 6150 rami 1.00 wwe 13

| KodrutZ a răspuns (pentru Andrei_Andrey_1993_s9yO):

Aha, clar. Fa rost de un calculator din deceniul asta si mai discutam dupa aia.

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Dupa cum spunea si colegul meu mai sus. Nu este vorba de windows ci de calculator. PC-ul tau este foarte vechi. Jocurile din zilelel noastre nu mai merg pe sisteme ca al tau. Propun sa cumperi altul.

| Andrei_Andrey_1993_s9yO explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

A bine mersi