| e36 a întrebat:

Referitor la minecraft. Am vazut stackuri de potiuni. Cum se fac stackuri? Doar adminii pot? Explicati-mi va rog.

4 răspunsuri:
| e36 explică:

Am aflat cum. dai /give (nume) 373 64
373 fiind sticlele de apa si 64 numarul lor. Si le pui cu shift si click dreapta in brewing.

| Vindicate a răspuns:

Da, doar cu ajutorul adminilor poti.
Cere de la un admin un stack (64) de potiuni(goale, pentru ca doar el poate sa faca 64 de sticle, tu poti doar 16 ) si cand tu le pui in chestia de facut potiuni se vor face toate 64 de sticle in potiuni.

http://pixelpapercraft.com/files/1366229069224.png

Ex vei avea 64 de poriuni de aruncat una peste alta, fara sa iti ocupe tot spatiul...

Sper ca te-am ajutat, funa plz :)

| e36 explică (pentru Vindicate):

Cu sticlele goale ce fac? Le umplu cu apa si se desparte cate una. si mai departe?

| Vindicate a răspuns (pentru e36):

Aaaaaaa, cred ca nu se mai poate, sa patch-uit, Asta functionea prin minecraft 1.6.4 Scz, scuze.
PS: am jucat inca din alpha, si m-am lasat cand a aparut patchu cu caii.