| Lazar_Alex_1990 a întrebat:

Se poate inlocui placa video integrată a unui PC cu una dedicată?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da. Mai bine zis, se poate adăuga una dedicată și se activează din BIOS (cea integrată nu va mai fi folosită).

| Lazar_Alex_1990 explică (pentru mihai69):

Deci daca o sa iau una dedicata va trebui sa o duc la un specialist sa o activeze laughing)
Nu ma prea pricep la BIOS

| mihai69 a răspuns (pentru Lazar_Alex_1990):

Nu; e chiar simplu.
La pornirea calculatorului e suficient să apeși pe [DEL] (sau [F1] ori ce tastă apare pe ecran că trebuie apăsată pentru a accesa BIOS-ul) și acolo găsești repede unde e opțiunea de dezactivare. Caută pe net manualul plăcii de bază și afli imediat exact ce și cum se face.

| Lazar_Alex_1990 explică (pentru mihai69):

Mersi :*