| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. La laptopurile cu placa video dedicata, daca se strica se poate inlocui alta placa video? dar la alea cu placa video integrata. Funda

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Se poate schimba daca te duci la service

Intel hd graphics e cea mai "integrata" big grin la toate laptopurile, unele Intel hd graphics variaza in performanta, exista de asemenea un progam numit GMA BOOSTER, poate sa-ti boosteze shaderii si viteza de procesare pana la 2, 5x (de exemplu daca ai 10 fps intr-un joc, poti atinge 20 fps) happy

Atata timp cat joci jocuri care cer maxim 7800-8600 gs, gt te poti descurca cu gma booster (e super progamul), si nu mareste voltajul, laptopurile sunt underclockate la gpu onboard (asta fiind Intel hd graphics fireste), apropo merge doar pe 32bit, inca nu a aparut gmabooster pentru 64 bit

funda? big grin

1 răspuns:
| Auras95 a răspuns:

Da se poate schimba... funda?