| darius24000 a întrebat:

spuneti-mi va rog ce procesor este mai bun pentru gamin: (amd fx 6300) sau (Intel core i3 4160).

Va rog sa raspundeti repede!

Răspuns Câştigător
| CrappinMorth a răspuns:

As zice fx-6300 in multe cazuri, dar aici. Intel i3 4160 il depaseste. Iti recomand, sincer, i3-ul. Nu pot sa spun ca fx-6300 nu este un procesor bun, imi dau palme singur doar cand ma gandesc ca ar putea fi un procesor nasol, dar nu e. i3-ul il depaseste in jocurile mai noi, deci, cum am zis, mergi pe i3.

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Sincer iti recomand acel i3 4160.
Dar mai bine te uiti dupa un i3 6100 (Skylake), e tehnologie de ultima ora si iti cumperi o placa de baza cu RAM DDR4 si 8GB RAM DDR4 si o sa fie mult mai bine dacat orice kit cu acel FX-6300.

Detin fx-6300 si sincera sa fiu, nu isi mai merita banii, cat despre acele "6 nuclee", nu e chiar asa cum se spune. Mai mult te intereseaza sa fie nucleul mai bun decat sa fie mai multe nuclee.

| Hitback a răspuns:

AMD FX 6300 categoric.Informativ detin acest procesor, e foarte bun cu o placa video buna joci multe jocuri la grafici mari. Are 6 nuclee a cate 3, 5ghz si urca pana la 4, 1ghz cand este depasit. ce iti trebuie mai mult? + ca este si ieftin.

| 3dy a răspuns:

Poftim : http://www.game-debate.com/....../index.php Eu știu ca amd este bun pentru gaming pentru ca se încinge mai greu. Iar Intel se încinge mai repede.

| Lup_Cristian_2000 a răspuns:

Ti-as recomanda sati ei un i5 daca vrei pentru gaming i7 e scump deci cade dar dc nu poti lua un i5 ia-ti i3...