| OchiDeVultur a întrebat:

Care dintre cele 2 procesoare e mai bun pentru gaming? Procesor AMD FX-6300 3.5GHz sau Procesor Intel Core i3 4150 3. 5GHz.

De preferat sa raspundeti la intrebare pe baza jocurilor mai puternice, gen Battlefield 4 si Crysis 3, vreau sa stiu daca le pot juca la high/ultra cu FPS rezonabil.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Crysis 3 clar ca e un joc unde diferenta de la amd la Intel se vede. Battlefield nu e genul de joc la care sa cauti comparatie, deoarece are optimizare separata(pe dual lipsesc unele animatii spre exemplu). Oricu, ideea e ca, 6300-ul e clar mai bun.

| Sticket a răspuns:

Amd fx -6300 e mai bun decat i3, un i5 ar bate amd fx 6300 dar e scump, cumpara amd fx -6300 da' ia grija ce placa de baza iti cumperi/ai.

| Alexiuc a răspuns:

Intel Core i3 4150 3. 5GHz. da trebuie si placa video buna si 6 gb rami daca vrei sa joci la max.