| DarthNiger a întrebat:

Stiti niste jocuri pentru pc medievale? stiu ca vi sa mai pus intrebarea asta da sunt pasionat de asemenea jocuri laughing,nu vreau mount and blade,civilization,age of empires sau stronghold,le-am jucat pe toate laughing,nici medieval war, ceva mai nou nu cu memoria prea mare la video pentru ca nu am placa sa de bunawinking.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Risen 1, Risen 2, TES : Morrowind, Oblivion, Skyrim, Heroes of might and magic, Two worlds 1, Two worlds 2, The Witcher 1 & 2, Gothic 1 & 2 & 3, Assassins Creed (este destul de medievala seria), seria Thief, Dark Messiah of Might and Magic, Arx Fatalis, Bard's Tale, Darkstone (tare de tot sa joci Co-op), Chivalry: Medieval Warfare, War of the Roses, si multe altele.

| DarthNiger explică (pentru SilviaDulcik):

Mersi mult! raspunsul tau mi-a fost de mare ajutor!happy

2 răspunsuri:
| UrsaRadu a răspuns:

Sunt o gramada de jocui medieval, uite ce stiu eu: oblivion, skyrim, gothic 1 2 3 si 4, forgotten realms demon stone, monster hunter, prince of persia, prince of persia the sand of time, prince of persia 2, prince of persia forgotten realms, chivalry, gladiator sword of vengeange.