| anonim_4396 a întrebat:

sursa mea de la pc. are doua pozitii la alimentare 115-230w, ia fara sa stiu a fost mutata pe 115w si cand am dat drumul la pc. a iesit un abur alb din ia! am oprit pc.am verificat si am schimbat pozitia pe 230w, a pornit fara probleme, dar nu stiu ce s-a intamplat cu ia! de la ce acel abur alb? va multumesc si firesc dau fundita

3 răspunsuri:
| katalyn27 a răspuns:

Cine a mutat? esti sigur ca era abur? nu mirosea a ars?, pentru siguranta propun sa-ti schimbi sursa, nu e scumpa.

| marioever a răspuns (pentru katalyn27):

Din greseala un nepot a schimbat comutatorul! nu mirosea a ars, era ceva ca aburul nu fum! deocamdata merge bine, dar ce parere ai? sau ce sursa sa cumpar la un athlon x3 placa baza asrock 880gm-le si 4g ram ddr3, hdd 500g 16mega bufer?

| katalyn27 a răspuns (pentru marioever):

Mi-am imaginat ca doar un copil mic a putut face asta:)), pai daca nu miroase a ars nu cred ca trebuie sa o schimbi, nu stiu care ar fi cauza aburului, nu prea stiu ce sursa sa-ti recomand, dar daca vrei sa o schimbi cauta aici : http://www.emag.ro/surse/sort-priceasc, bafta