| FireKnight a întrebat:



Timp de două zile, am o problemă constantă cu Roblox.

Am încercat alaltăieri să accesez un joc de pe platforma Roblox. În timp ce încerca programul să se conecteze către acel joc, după 3-4 secunde am fost asaltat de o eroare "An error has programul încerca occurred starting ROBLOX Details:". Problema era că nu mă puteam conecta la niciun JOC, pentru că mereu primeam aceeași eroare. Am încercat să dezinstalez Roblox. După ce am dat click dreapta pe program și am dat click pe "Dezinstalare" din Panoul de Control, aceeași eroare apărea, neputând șterge programul de pe PC-ul meu.

Am încercat numeroase soluții. Una a fost să curăț orice fișier de pe calculatorul meu care se numea "Roblox / RBX". Problema cu dezinstalarea Roblox-ului a fost, practic, rezolvată. Totuși, atunci când încercam să descarc lansatorul Roblox, în timp ce rula, ca să vezi : Tot aceeași eroare primeam! (Țin să precizez faptul că am încercat să-l rulez ca administrator, tot nu funcționa). Am dezactivat Firewall-ul și Antivirusul, dar, tot nimic. Plus că, la orice joc de pe Roblox, de fiecare dată sunt obligat să descarc lansatorul!

Screenshot : https://imgur.com/a/x4FbNMf

1 răspuns:
| FireKnight explică:

P.S: Nu luați chestia cu "programul încerca" din eroare în calcul, am greșit eu.