| anonim_4396 a întrebat:

Știu că sunt de modă veche dar vreau neapărat să găsesc o soluție! Vreau să-mi fac un server personal de CS 1.6, să meargă pe internet, doar cât să joc cu prietenii în timpul liber. Am încercat să-mi fac un server urmărind mai multe tutoriale de pe Youtube, am reușit să-l fac dar nu a putut nimeni să se conecteze pe el. Eu folosesc pe laptop internet de la Wi-fi-ul personal și e de viteză foarte mare. Dacă știe cineva să mă ajute cu un tutorial sau cu ceea ce trebuie modificat la serverul meu, vă rog tare mult să mă ajutați! Dau fundă! Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Server personal la CS 1.6 pe Steam e mai complicat decat unul cracked, crede-ma. Deci mai bine iti faci direct cu un client cracked si poti sa-l lasi sa mearga (daca nu ai o rasnita de pc) si sa intri de pe Steam ca sa te joci pe serverul tau care ruleaza in fundal.
Cu Steam e mai complicat pentru ca trebuie SteamCMD si e o durere de cap sa faci totul bine. Si eu am incercat, am stat 2 zile la el sa-i bag amx, parasuta si alte chestii.

| NapSSter a răspuns (pentru CrappinMorth):

Dar ideea e că nu știu cum să fac asta!

| hurmuzionut a răspuns:

Salut! Trebuie sa faci "PORT FORWARD" din router. Daca nu reusesti te pot ajuta prin teamviewer. Skype: hurmuzionut

| NapSSter a răspuns (pentru hurmuzionut):

Salut! Îmi cer scuze că răspund așa târziu dar am fost plecat în străinătate unde nu am prea intrat pe TPU! Dacă e ok, aș vrea să fac acum serverul de cs 1.6! Mă mai poți ajuta?