| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o nelamurire.

Tocmai mi-am facut un server de Counter Strike Non-steam urmărind paşii de aici: http://www.tutorialecstrike.com/inst_server.html.

Am făcut serverul, doar că, doar eu pot intra pe el. Şi nu ştiu din ce cauză, fiindcă sunt 100% sigur că am făcut totul corect. sv_ian 1 l-am modificat cu valoarea 0, am descărcat acel patch 47+48, ba chiar mi-am închis şi Firewall-urile.

Dar cu toate acestea, prietenii mei nu pot intra pe server, doar eu pot. Şi nu, nu am nici o problemă cu internetul, nici cu IP-ul, e static, toate sunt compatibile.

So, aştept să mă lămuriţi, şi să veniţi cu soluţii.

Fundă.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Ok.
Daca zici ca este Dinamic ai facut aceea modificare la Router cu port forwarding.
Link daca nu stii cum.
http://www.tutorialecstrike.com/....../index.php
Acolo pui IP care l-ai si in server cu acelasi port.

4 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

^ Acesta este link-ul cu tutorialul corect. ^

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Ai dreptate este servarul correct si un bun tutorial
http://www.tutorialecstrike.com/inst_server.html

Dar Ca sa stii servarul de CS 1.6 trebuie sa fie mereu Dinamic nu Static.
Static se foloseste la serverele de Metin2.
Nu degeaba ti-a dat mai multe de 3:
setmaster add 193.84.64.9:27010
setmaster add 69.28.151.162
setmaster add 72.165.61.189
setmaster add 207.173.177.11
setmaster add 65.73.232.251:27040
setmaster add 65.73.232.253:27040
setmaster add 207.173.177.12:27010
La dinamic sa schimba IP n-are nimica la static o sa iti blocheze IP de asta este necesar unul dinamic.

| anonim_4396 explică (pentru Mihail2020):

Da, am greşit eu când am specificat, dar nu IP-ul e problema, e dinamic, scuze de neînţelegere, altceva care poate fi problema?