| Anonim122345 a întrebat:

Un prieten are nevoie de ajutor și anume:
El are următoarea configurație:
Pentium 4 HT 2, 79 GHz
1, 5 Gb Ram DDR 400 MHz
HDD 80 Gb
Placa video integrată Intel Extreme Graphics 2 de 96 Mb

Tocmai ce a găsit in pod intr-o cutie doua plăcute 512 Mb DDR 400 MHz și o Placa video Nvdia GeForce WinFast GeForce2 64 Mb

Dacă ar pune cei 1 Gb Ram și Placa video respectiva dar și Windows XP SP3 32 Bit deoarece are Windows 7 32 Bit și se mișcă foarte greu pe internet s-ar simți vreo diferența? Astept părerile voastre!
Mulțumesc! !

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Verifica ce tip de memorie suporta placa de baza si la ce frecvente si ce soket are pentru placa video si vezi daca suporta.

E recomandat sa treaca la windows xp pentru un spor de performanta, dar pc-ul fiind unul extrem de vechi nu o sa fie cinestie ce diferente mari. Mai bine strange bani si isi face o configuratie noua, sau cauta un kit quad mai vechi gen phenon sau quad core pe 775 daca nu isi permite.

| cioroicuSIDAncoi a răspuns:

Eu zic sa lase tot si sa isi ia alt pc, mult mai bun. Ce are el nu ruleaza nimic mai mult de GTA:SA