| Dontforgettosmile a întrebat:

Salut, TPU, va cer din nou ajutorul! Nu stiu din ce cauza, dar astazi, cand am deschis calculatorul, nu mai functionau comenzile clasice: cand dadeam click-dreapta (pe desktop, sau un fisier oarecare) meniul acela alb care, normal, trebuie sa apara, nu a mai aparut sau aparea cateodata si disparea foarte repede. Trebuie sa dau click-dreapta de 5-6 ori pana pot face o actiune. Si nu numai asta, la fel se intampla si cu meniul principal ( Start) cand apas pe el se deschide si foarte repede dispare. (de aceea nu pot da restart la pc si ii dau shut down de la unitate) Si cu butoanele speciale de la tastatura tot apare-dispare repede. Inca ceva: pe internet, tastatura scrie numai prostii, calculatorul nu o asteapta sa scrie si non-stop da refresh la pagina si nu pot scrie niciun cuvant corect.
Va rog, daca puteti, ajutati-ma, stiu ca e ciudat, nici eu nu inteleg problema.

4 răspunsuri:
| EricCartman a răspuns:

Testeaza o alta tastatura/mouse vezi daca face la fel daca nu incearca sa reinstalezi windows-ul sau poate e vreun fel de virus.

| Dontforgettosmile explică (pentru EricCartman):

Am antivirus pe el. Recent am instalat un program de Microsoft office 2007 dar nu a avut probleme pe moment. Dupa 2 zile a aparut aceasta problema. sad

| EricCartman a răspuns:

Atunci dezinstaleaza soft-ul ala. daca zici ca inainte de a-l instala nu avea nici un fel de problema.

| Dontforgettosmile explică (pentru EricCartman):

Exact dupa ce am dezinstalat soft-ul ala a inceput cu ceea ce numesc eu "clipire". Adica stii, click-dreapta-apare-dispare foarte repede. Totusi, ii foarte ciudat ca in timp ce era instalat soft-ul ala, nu a avut probleme de genul asta. Abia dupa ce am dezinstalat-o a aparut. Te rog mult, daca poti ajuta-ma, dar te rog fara "reinstaleaza windows" ca nu am posibilitatea asta.