| BootHacker a întrebat:

Vin din nou cu o intrebare. De data asta, legata de informatica. Am cumparat de curand un stick de 4 gb, intr-adevar, un gen integra. Am copiat ceva pe el. Si cand s`a terminat de copiat pe el, niste filme, a aparut o mica pana de curent. Am crezut ca stick`ul nu patise nimic, si nu am mai pornit pc meu, si am fost la prietena pentru a`i da aceste filme de pe stick. Cand ajung la ea, surpriza, stick`ul il recunoaste cand il bag in pc, ma refer atunci cand apare aia cu New Hardware Detected, si in loc sa apara aia cu USB MASS STORAGE, apare o "(" (paranteza) sau in cel mai bun caz, apare un 5. In device manager, apare tot "(" sau "5", si nici cu alte utilitare nu pot formata sau sa revina la setarile din fabrica. As mai avea ce face cu stick`ul, sau e bun de aruncat?

1 răspuns:
| Remhq a răspuns:

La pana de curent.stick`ul a avut un scurt.il poti duce la un magazin de PC-uri si sa intrebi unde au atelierul de calculatoare.acolo repara orice tine de PC.de la webcam pana la stickuri. ajungi sa platesti de la 10 lei in sus. daca nu il fac nici ei.inseamna ca nu mai e de folos stick`ul!
Sper ca te-am ajutat! happy big grin