| Mariu0699 a întrebat:

Voiam sa va cer voua cateva sfaturi de la cine stie mai bine, bineinteles.
Am un canal de Youtube de aproximativ o luna, de 136 abonati (nu sunt mandru fiindca majoritatea sunt facuti prin abonare reciproca, ceea ce inseamna ca nu prea se uita ei la video-urile mele). Public cam zi de zi (35 clipuri intr-o luna) si nu reusesc sa urc abonatii, reusesc doar cu cateva vizualizari datorita la Clickbait.
Mi-ar face placere sa va uitati voi si sa imi dati ceva sfaturi cu ce as putea imbunatati si astea.
Canal de gaming (deocamdata nu imi arat fata :D )
https://www.youtube.com/channel/UC3O1EQavCjW6eK8O0rMl-4g ?view_as=subscriber

2 răspunsuri:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca ai avea mai multi abonati daca ai incepe sa vorbesti in clipuri (din ce am vazut eu nu prea vorbesti), pentru ca majoritatea sunt atrasi mai mult de canalele de gaming unde se spun glume in timpul jocului si unde este o atmosfera placuta, altfel pare ca te uiti pur si simplu la cineva cum se joaca in liniste si nu prea are sens. Poti face clipuri unde sa iti arati fata pentru ca majoritatea sunt, de asemenea atrasi si de expresiile fetei atunci cand joci. Pe mine, personal, asta ma face sa urmaresc pe cineva si sa ma abonez. Sa fii deschis e cel mai bun lucru pe Youtube. simte-te in largul tau, ca doar este canalul tau, comunitatea ta. Bafta!

| Mariu0699 explică (pentru Francesca1102):

Voi incerca sa-mi inregistrez vocea macar, nu am inca o camera iar cea de la pc e varza happy
Multumesc de sfat, voi lua in considerare