| Yondaim3 a întrebat:

vreau sa imi cumpar si eu un PC nou sa imi mearga cele mai noi jocuri cum ar ..fi...Fifa 2013..sau urmatoarele generati de fifa...(2014, 2015,2016)imi puteti spune ce resurse imi trebuie pentru pc(sau ce piese). Multumesc

Răspuns Câştigător
| StilleStrike a răspuns:

Eu zic sa iti iei un PS4 de la ALTEX cu 15 mil decat sa bagi 30 milioane intr-un calculator. + Iti da si fifa 2013 original.

2 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

CPU:minim dual-core, mai bine este un quand-core, recomand Intel
VIDEO:minim 128biti interfata de memorie, mai bine este 256biti
RAM:minim 4giga, mai bine este 8giga
restul vezi si tu, iti cumperi ce hdd vrei, si o sursa bunicica

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Pentru FIFA 2012 si 2013 trebuie sa ai urmatoarele cerinte:
Pentru fifa 2012 trebuie sa ai:

OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo E6600 2.4GHz / Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
RAM: 2 GB / 3GB WIndows 7
VIDEO CARD: 256MB with Shader Model 3.0.
ATI RADEON HD 2900 / NVIDIA GEFORCE 8800 GS OR BETTER
Hard disk : 8GB free
DirectX 9
sound card : DirectX9

Iar pentru FIFA 2013 trebuie sa ai:

Minimum System Requirements

OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
CPU: CPU with Dual core processor (Core duo 2 or better) Intel Core2Duo @ 2. 4Ghz
RAM: 2 GB
VGA: DirectX® 9.0c Compatible 3D accelerated 256 MB video card or equivalent (must support Shader Model 3.0 or above). ATI RADEON HD 2900. NVIDIA GEFORCE 8800 GT
DX: DirectX® 9.0c

Ati va trebui un procesor cam de 3 ghz si RAM de 3, 4 gb
Sper ca te-am putut ajuta...
FUNDA?