| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Vreau sa imi cumpar un calculator de gamingin pretul de 1300 si sa ii cumpar piesele.Eu nu ma pricep sa le pun. Unde le pot duce sa le puna?

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Salut,

Depinde acum de unde iti cumperi piesele. Daca le cumperi de pe pcgarage, ai optiunea sa optezi pentru asamblarea lui direct la ei, si sa iti vina gata facut la tine acasa.

Sau poti sa optezi pentru un service de PC-uri, din moment ce de obicei se pot ocupa si cu montarea pieselor, insa e bine sa mergi sa te interesezi inainte sa iei piesele.

De asemenea, ai alegerea si sa il montezi singur, din moment ce nu este asa de greu si exista sute de astfel de video-uri pe Youtube unde se arata pasii necesari pentru a construi un PC.

Inca ceva, de 13 milioane nu ai prea multe alegeri in termeni de piese, si imi e frica ca la final vei fi dezamagit de produsul final. Cel mai bine optezi pentru ceva SH sau mai strangi niste bani.

Numai bine, succes!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

CU 1300 nu faci pc de gaming ci PC de birou manut.

| deeeaqq a răspuns:

Hai ca ți faci pc de gaming cu 1300 de lei dacă e...

| cris54321 a răspuns:

Cu 1300 de euro?