| Verdant a întrebat:

Vreau sa imi fac un server counter-strike gata facut de deathrun.
Eu am IP rotabil nu static, din moment ce eu inchid pc si il deschid din nou, am alt IP, playerii se pot conecta pe server doar introducand numele serverului? De ex, dr.nu stiu ce.ro?
Si ajutati-ma va rog, daca mi-l fac, cum sa fac sa adun jucatori? Am o idee, sa intru pe alte servere si sa ii fac reclama, dar imi e sa nu iau exterminate / destroy sau asa ceva...
Alte optiuni mai aveti?
Cel mai bun raspuns primeste funda si vot! Vot 10!

Răspuns Câştigător
| ShadoWizz a răspuns:

1)in legatura cu ip-ul, poti vorbi cu cei de la cablu sati face ip static
2)daca ai ip rotabil nu cred ca se pot conecta ceilalti daca se schimba ip-ul
3) fa reclama pe google, facebook, cauta site-uri unde iti poti posta gratis reclame la server

| Verdant explică (pentru ShadoWizz):

Ma gandeam ca ceilalti sa se conecteze de la numele serverului. Nu sa scrie ip-ul in consola. Ci numele serverului.

| Verdant explică (pentru ShadoWizz):

Oricum... as ramane la ip rotabil... oricum e bunicel, de ex primesc un ban pe ip, imi schimb numele si joc din nou fara ca cineva sa ma cunoasca laughing. Cei cu IP rotabil sunt destul de norocosi.

| ShadoWizz a răspuns (pentru Verdant):

Mda. laughing roaga un prieten cu ip static sal hosteze

| ShadoWizz a răspuns (pentru Verdant):

Nu te poti conecta la un "hostname" ci doar la un ip gen "dr.flociincur.ro",apeleaza la o firma de hosting buna sa til hosteze si sa nul faca pe ip gen "05.059.248.156" ci ceva gen cum ti l-am pus mai sus, te ia in jur de 5 euro pe luna la 50/100 de sloturi nu mai stiu, dar intereseaza-tewinking

| Verdant explică (pentru ShadoWizz):

Pai eu ce am zis ma, ca te conectezi scriind numele serverului in consola, connect dr.itispargcapu.ro cv de genu asta.

| ShadoWizz a răspuns (pentru Verdant):

Cred ca ar merge, incearca si vezi

| Verdant explică (pentru ShadoWizz):

L-am facut dar am lag laughing dal naiba de server laughing